Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Deklaracja dostępności

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

 

Podstawowe informacje

Gminna Biblioteka Publiczna w Jedwabnie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami USTAWY z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej http://www.jedwabno.naszabiblioteka.com/ Gminnej Biblioteki Publicznej
w Jedwabnie.  

 

Nazwa podmiotu publicznego:

Gminna Biblioteka Publiczna w Jedwabnie

 

Adres strony internetowej

http://www.jedwabno.naszabiblioteka.com

 

Daty publikacji i aktualizacji strony internetowej

data opublikowania strony internetowej: 2018-03-29.
data ostatniej istotnej aktualizacji strony internetowej: 2020-10-15.

 

Statut pod względem zgodności z ustawą o dostępności cyfrowej:

Strona internetowa Gminna Biblioteki Publicznej w Jedwabnie - http://www.jedwabno.naszabiblioteka.com/ jest częściowo zgodna z ustawą z dnia
4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:

  • opublikowane zostały przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej,
  • pochodzą ze źródeł zewnętrznych, na dostosowanie/modyfikację, których administratorzy serwisu nie mają możliwości/prawa,
  • opublikowane zostały w formie grafik lub wykresów, ze względu na ich charakter,
  • opublikowane zostały w oparciu o zasady przyjęte w innej instytucji,
  • zdjęcia opublikowane na stronie nie posiadają opisów alternatywnych,
  • filmy nie posiadają napisów dla osób niesłyszących


Mimo naszych wysiłków, aby jak najlepiej spełnić wszystkie wymagania na poziomie AA, na niektórych stronach mogą pojawiać się drobne błędy, dotyczą samego systemu CMS - niektórych elementów strony nie można zmienić.

 

Skróty klawiaturowe

Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.

 

Udogodnienia
Serwis jest wyposażony w udogodnienia ułatwiające przeglądanie treści przez osoby niedowidzące:
• przełącznik zmiany rozmiaru czcionki
• przełączniki zmiany kontrastu

 

Data sporządzenia deklaracji i metoda oceny dostępności cyfrowej

Deklarację dostępności sporządzono dnia: 2020-09-18. Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny. Oświadczenie zostało poddane przeglądowi w dniu: 2020-09-18.
Link do informacji o sposobie dokonania oceny dostępności cyfrowej:
https://achecker.ca/checker/index.php

 

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. 
Koordynatorem jest: Aleksandra Krawczewska – bibliotekarz Gminnej Biblioteki Publicznej w Jedwabnie, e-mail: gbp.jedwabno@op.pl Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności. Każdy użytkownik przedmiotowego portalu ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia jego dostępności cyfrowej. Wnioski mogą dotyczyć również poszczególnych materiałów publikowanych na stronie.

Wniosek/żądanie powinno zawierać:
1. dane osoby zgłaszającej żądanie
2. wskazanie, treści której dotyczyć ma wniosek/żądanie
3. wskazanie dogodnego dla niej sposobu otrzymania informacji zwrotnej
4. sposób kontaktu


Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe ze względów technicznych czy formalno-prawnych, zostanie zaproponowany alternatywny sposób dostępu do przedmiotowej informacji.


Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu: (+48) 89 621 35 83.

 

Dostępność architektoniczna

Informacja o dostępności architektonicznej siedziby podmiotu publicznego dla osób niepełnosprawnych:


Budynek Gminnej Biblioteki Publicznej w Jedwabnie (ul. 1 Maja 63, 12-122 Jedwabno) mieści się na parterze dwupiętrowego budynku należącego do Gminy Jedwabno, usytuowanego w centrum wsi. Wejście (drzwi nie są zautomatyzowane) do biblioteki od ul. 1 Maja
jest dostosowany dla osób niepełnosprawnych. W pobliżu budynku znajdują się wyznaczone bezpłatne miejsca parkingowe. W budynku korytarz szeroki, przestrzeń dostępna. Wszystkie działy biblioteki znajdują się na jednym poziomie. Toaleta dla osób poruszających się na wózkach znajduje się również na parterze.

Do budynku i jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a i oznaczeń w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących oraz nie zastosowano urządzeń i innych środków technicznych do obsługi osób słabosłyszących. W przypadku potrzeby pomocy, pracownicy biblioteki udzielają pomocy osobie potrzebującej. Budynek Gminnej Biblioteki Publicznej w Jedwabnie nie posiada tłumacza języka migowego.

Z uwagi na nieprzystosowanie budynku dla osób niepełnosprawnych udostępniamy dla naszych czytelników alternatywny sposób wypożyczania zbiorów - książka na telefon.

 

Filia w Nowym Dworze:

Lokal Filii mieści się na parterze jednopiętrowego domu mieszkalnego należącego do Urzędu Gminy. Obiekt niedostępny: do wejścia głównego prowadzą schody i nie ma podjazdu dla wózków inwalidzkich. Drzwi wewnątrz budynku prowadzące do biblioteki są przeszklone, ale nie są zautomatyzowane. W budynku znajduje się toaleta przystosowana dla osób niepełnosprawnych. Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a i oznaczeń w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących oraz nie zastosowano urządzeń i innych środków technicznych do obsługi osób słabosłyszących.

Z uwagi na nieprzystosowanie lokalu dla osób niepełnosprawnych udostępniamy dla naszych Czytelników alternatywny sposób wypożyczania zbiorów z Biblioteki Głównej - książka na telefon.

 

Informacje o Dostępności informacyjno-komunikacyjnej  

Gminny Biblioteka Publiczna w Jedwabnie: lokalizacja w budynku Gminy Jedwabno, kierunkowskaz przy drodze głównej, napis i informacje w oknie biblioteki  z godzinami otwarcia.

Filia w Nowym Dworze: napis i informacje w oknie biblioteki z godzinami otwarcia na froncie budynku i szczegółowa informacja z godzinami otwarcia przed wejściem do biblioteki.

 

Zegar

Kalendarz

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Wrzesień 2022
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Imieniny

Godziny otwarcia

poniedziałek 8.00-17.00
wtorek 8.00-16.00
środa 8.00-15.00
czwartek 8.00-17.00
piątek 8.00-16.00
sobota 9.00-13.00

Filia Nowy Dwór

wtorek 9.00-17.00
czwartek 12.00-16.00